• 2061.jpg
  • 123123.jpg
  • DSC04034.jpg
  • DSC04039.jpg
  • DSC04046.jpg
  • DSC04054.jpg
  • DSC04055.jpg
  • DSC04060.jpg
  • DSC04068.jpg
  • p1010802.jpg
  • p1010814v.jpg

Siia oleme kogunud erinavat infot teadmiseks lapsevanemale, kuidas me Titutriinu lasteaias toimetame.

SAABUMINE

Sobivaim aeg lapse saabumiseks on hommikul, hiljemalt 8.50.

ÕHTUNE KOJUMINEK

Alati pöörduge koju minnes õpetaja poole, et teaksime täpselt, kes ja kellega laps on ära läinud ning mitme lapse eest me vastutame.
Kindlasti palume teatada, kui lapsele õhtul keegi teine volitatud isik peale vanemate järgi tuleb.

TEADETE TAHVEL

Esikus oleval teadetetahvlil on teateid nii toimunud kui saabuvate ürituste kohta, teated vanematele juhatajalt ja õpetajatelt. On väga oluline, et lapsevanem tutvuks teadete tahvli infoga iga päev.

LAPSE HAIGUS

Haigusnähtude (nohu, köha, palavik, kahtlane lööve jne) ilmudes soovitame laps jätta kodusele ravile, austades sellega lasteaias käivaid terveid lapsi. Haigestumisest palume teatada rühma õpetajale. Palaviku ja kehva enesetundega ei suuda laps lasteaias viibida, samuti on see suureks ohuks teistele lastele.
Kui laps haigestub lasteaias, teavitame teid koheselt.

JALANÕUD JA RIIETUS Siseruumides- jalas soovitatavalt sandaalid, seljas mugavad ja lapse vanust ning riietumisvõimet arvestavad riided. Samuti on hea, kui jätate kappi vähemalt kaks paari pesu ja vahetusriideid, samuti paari sokke.

Magamisriietena eelistame kaheosalist pidžaamat. Soovi korral võib laps endale une ajaks kaasa võtta ka pehme lemmiklelu.

Õuealal - palume Teil laps riietada vastavalt ilmastikuoludele, kuna oleme võtnud eesmärgiks pakkuda lastele värskes õhus viibimist 1-3 tundi päevas, olenevalt aastaajast ja seda peaaegu igasuguse ilmaga. Sellest tulenevalt soovime, et lapsel on spetsiaalne õueriietus, mis kannatab vett, liiva ja muda ja mis võib ka määrduda. Õues peab lapsel olema müts peas ja seda ka suvisel ajal. Sõrmkinnastele eelistame labakuid (vettpidavad), aga lapsele, kes oskab neid käsitseda, võib anda kaasa ka sõrmikud.

Nöörid. Palume eemaldada kõik vähegi ohtlikud nöörid laste väliriietelt, et nad mängu ja ronimistuhinas nende taha kinni ei jääks ja õnnetus ei tekiks.

RIIETUSRUUMI KAPP

Korda kapis hoiab lapsevanem koos lapsega. Palume iga päev kontrollida kapi sisu ja hooldamist vajavad riideesemed vajadusel koju parandada ning pesta viia.

SÜNNIPÄEVA TÄHISTAMINE

Kasuks tuleb enne pidupäeva õpetajaga oma plaanid kooskõlastada, arvestades Titutriinu päevakava ja kombeid. Laps võib sel puhul kaasa tuua kodutehtud koogi või -küpsised, puuvilja, mahekommi vms., arvestatuna kogu rühmale. Oluline on, et sünnipäevakook ja -kommid oleksid värv-ja säilitusainevabad. Kui laps ja vanemad soovivad, võib kogu rühma ka endale kodusele koogisöömisele külla kutsuda. Kindlasti palume see kõik eelnevalt õpetajatega kooskõlastada.

TOITLUSTAMINE

Pakume lastele hommiku-, lõunasööki ning õhtuoodet. Juhul, kui Teie lapsel esineb allergilist reaktsiooni mõne toiduaine suhtes, siis palume sellest koheselt teada anda. Samuti siis, kui lapsel on vastumeelsus konkreetse toidu puhul.

MÄNGUASJAD

Laps võib lasteaeda kaasa võtta ühe oma mänguasja vaid esmaspäeval, mis tihti on heaks sidemeks kodu ja lasteaia vahel.
Kaisuasja või raamatuid võib kaasa võtta iga päev.
Lasteaed ei vastuta katki läinud või kadunud isiklike mänguasjade eest. Kodumänguasjale on soovitav kirjutada lapse nimi segaduste vältimiseks.

KOOSTÖÖ VANEMATEGA

Peame väga oluliseks koostööd lapsevanemate ja õpetajate vahel. Ootame Teie valmisolekut jagada meiega oma mõtteid ja tähelepanekuid, see aitab tagada lapsele turvalist ja toetavamat keskkonda ajal, mil laps viibib meie hoole all. Kohanemise lihtsustamiseks lubame lapsel tuua lasteaeda tema jaoks kallite inimeste foto, mis aitab igatsuse tekkides tunnetada lähedaste kohalolekut.

Rõõmu südameisse!
Teie Titutriinu